PŁACA MINIMALNA
W AUSTRII 

PŁACA MINIMALNA W AUSTRII

Płaca minimalna w Austrii weszła w życie w 2017 roku od stycznia. Austria jest krajem który jak dotychczas nie wymaga posiadania przedstawiciela. Poniżej podstawowe zagadnienia dotyczące płacy minimalnej na terenie tego kraju.

Obowiązek liczenia płacy minimalnej na terenie Austrii
Płaca minimalna na terenie Austrii oprócz tranzytu dotyczy wszystkich innych rodzajów transportu. Wszyscy pracownicy których delegujemy na terytorium tego kraju powinni być zatrudnieni na podstawie umowy o prace.

Zgłoszenie pracownika
Pracodawca ma obowiązek zgłosić swojego kierowcę do pracy na terenie Austrii za pomocą formularza elektronicznego zwanego ZKO2-T. wszystkie informacje dotyczące zgłaszania kierowcy dostępne są w naszej Firmie.

 

Obowiązek kierowcy na terenie Austrii
Pracownik musi posiadać w aucie zgłoszenie ZKO3-T. Jeśli kierowca nie ma papierowej wersji ma prawo posiadać ten dokument w formie elektronicznej, aby mieć komplet dokumentów kierowca ma obowiązek posiadać przetłumaczona na język niemiecki lub angielski umowę o pracy a także jak w każdym innym kraju druk A1
Kary za niedopełnienie obowiązku?

Niezłożenie formularza ZKO3-T- 1000 EURO
Brak zaświadczenia A1 – 1000 euro

Powyższe kary są tylko jednymi z wielu, w związku z tym oferujemy Państwu nasza pomoc w zgłaszaniu pracowników oraz odpowiednie rozliczanie płacy minimalnej.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy odpowiednie szkolenie.

+48 663 164 338