PŁACA MINIMALNA
W NIEMCZECH 

PŁACA MINIMALNA W NIEMCZECH

Jako pierwsze w styczniu 2015roku, Niemcy wprowadziły regulacje, które dotyczyły podstawowych zasad delegacji pracowników do pracy na terenie ich kraju. ( MiLoG)  Nasz program pozwala skutecznie rozliczyć płace minimalna w Niemczech, ustawienia które posiadamy w programie są potwierdzone przez niemiecki Urząd Celny.

Kto ma obowiązek liczyć płace MiLoG?

W przypadku przewozu rzeczy będą to wszystkie rodzaje transportu z wyłączaniem tranzytu , natomiast jeśli będzie to przewóz osób, sytuacja kiedy ,mamy obowiązek naliczać płace  to wysadzanie lub zabierania z tego państwa pasażerów.

Należy pamiętać ze płace minimalną pracodawca powinien wypłacać pracownikom którzy wykonują przewozy na terenie Niemiec i są zatrudnienie na podstawie umowy o prace, a także innych umów ( umowa zlecenie), kiedy te maja charakter umowy o nią.  (pracownik wykonuje prace w miejscu i czasie pod kierownictwem pracodawcy).

Co można zaliczyć do niemieckiej płacy minimalnej?

W naszej firmie dowiesz się jak poprawie rozliczać płace minimalną, tak aby dotkliwe nie obciążyć swojej firmy kosztami. Zgodnie z unijna dyrektywą można opierać się na zaliczeniu do niemieckiego wynagrodzenia minimalnego takich należności jak ryczałt za nocleg i dieta, które sa wypłacanie pracownikowi za delegacje którą odbył na terenie Niemiec.

Zgłaszanie pracowników- obowiązek przedsiębiorcy!

Każdy właściciel firmy ma obowiązek zgłosić swoich kierowców za pośrednictwem platformy niemieckiej, Oczywiście nasza firma także wykonuje taką usługę , aby zaoszczędzić czas  naszym klientom. W przypadku kiedy firmy same zgłaszają kierowców służymy tłumaczeniem zaświadczenia oraz poradą.

Obowiązek kierowcy na terenie Niemiec.

Jedynym obowiązkiem na drodze jaki ma kierowca to posiadanie druku „A1”  który potwierdza ubezpieczenie pracownika w Polsce. Taki druk pracownik dostaje od swojego pracodawcy.

Kary za niedopełnienie obowiązku?

Niewypłacanie płacy minimalnej – 500 000 euro

Pomyłka administracyjna- do 30 000 euro

Powyżej wymienione kary dla polskiego przedsiębiorcy są ogromne, dlatego prawidłowo rozliczana płaca minimalna na terenie Niemiec jest tak ważna. Lepiej zabezpieczyć się zawczasu i uniknąć wysokich kar, dlatego też zapraszamy do naszego Ośrodka Danwoj.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy odpowiednie szkolenie.

+48 663 164 338