PŁACA MINIMALNA
WE FRANCJI

PŁACA MINIMALNA WE FRANCJI

Płaca minimalna we Francji  weszła w życie w 2016 roku od lipca. Nazywana Loi Macron, która normuje przepisy delegowanych kierowców przez firmy transportowe do pracy na terenie Francji. Warto zaznaczyć ze przepisy nie różnią się zarówno jeśli są to przewozy towarów jak i osób.

Kto ma obowiązek liczyć płace Loi Macron?

Ustawa francuska dotyczy kierowców którzy mają zatrudnienie o prace niezależnie od wykonywanych przewozów, takie same sa regulacje wobec przewozu rzeczy jak i osób. Z płacy minimalnej wyłączony jest tylko tranzyt.

Zgłaszanie pracowników na terenie Francji.

Francja ma obowiązek zgłaszania kierowców na platformie Sipsi, która jest dostępna w dwóch językach , francuskim oraz angielskim. Nasza firma jest nie tylko od rozliczania płacy minimalnej jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku problemów ze zgłoszeniem.

Obowiązek kierowcy na terenie Francji

Na terenie Francji kierowca ma w obowiązku posiadanie przy sobie zaświadczenia o delegowaniu, w dwóch sztukach. Jedna należy do niego druga jest dla przedstawiciela. Musi mieć przy sobie umowę o pracę oraz jak w każdym przypadku krajów stosujących płace minimalna druk A1, który jest potwierdzeniem ubezpieczenia.

Kary za niedopełnienie obowiązku?

Brak zaświadczenia o oddelegowaniu- do 750 euro

Brak pozostałej dokumentacji- doliczana grzywna do 450 euro

Brak wypłacanego wynagrodzenia- do 2 000 euro

Całkowita wysokość może osiągnąć prawie 500 tysięcy euro

Powyżej wymienione kary dla polskiego przedsiębiorcy są ogromne, dlatego prawidłowo rozliczana płaca minimalna na terenie Francji  jest tak ważna. Lepiej zabezpieczyć się zawczasu i uniknąć wysokich kar, dlatego tez zapraszamy do naszego Ośrodka.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie pytania i dobierzemy odpowiednie szkolenie.

+48 663 164 338