Monitoring GPS i zdalne pobieranie plików z tachografów i karty kierowcy

Firma DANWOJ współpracuje z firmą Navira w dostarczeniu oprogramowania i urządzeń pomiarowych służących do kontroli floty pojazdów i rozliczania kierowców. System Navira automatycznie pobiera dane z tachografów i karty kierowcy, które są przesyłane do firmy DANWOJ i rozliczane. Ponadto system Navira umożliwia kontrolę zużycia paliwa, pozwala w czasie rzeczywistym śledzić pojazdy, oraz kontroluje czas pracy kierowcy. Wszystko to możliwe do śledzenia z poziomu dedykowanej aplikacji Navira.

Oferta skierowana jest dla firm transportowych posiadających od jednego do kilkuset pojazdów. Głównym celem zastosowania naszych urządzeń w ciągnikach siodłowych jest szczegółowa rejestracja trasy pojazdu, pokonanego dystansu z rozbiciem na godziny pracy i godziny postoju, prędkości, obrotów silnika, poziomu paliwa z uwzględnieniem miejsc i godzin tankowania oraz ewentualnych upuszczeń paliwa. NaVira umożliwia nadzór nad pracą floty transportowej w kraju i za granicą, pozwala kontrolować pozycję swoich pojazdów, przewidywać czas ich dotarcia na miejsce załadunku lub rozładunku, a także pomóc odnaleźć „właściwą” trasę kierowcy. Jednak najistotniejszą zaletą tej oferty jest to, że zwiększa bezpieczeństwo pracowników jak i pozwala w znacznym stopniu zapobiec kradzieży pojazdów.

Monitoring GPS

Systemy GPS zostały najpierw wynalezione przez armię Stanów Zjednoczonych. Od kilku dobrych lat są także w użyciu przez rynek komercyjny. Kupują je zarówno prywatni kierowcy, jak i przedsiębiorstwa. Przez systemy GPS jest możliwe nawet monitorowanie służb mundurowych, a także monitorowanie osób. Dobrym przykładem tego jest zainstalowanie w najnowszych tego typu urządzeniach rejestratora głosu oraz czujnika ruchu. To idealnie nadaje się właśnie do monitorowania osób. Z pewnością trzeba stwierdzić, że monitoring GPS poprawia nasze bezpieczeństwo oraz generuje duże oszczędności, w szczególności dla firm.

Lokalizacja GPS pojazdów

Monitoring GPS pojazdów jest także coraz częściej wykorzystywany przez prywatnych kierowców. Po pierwsze wszystkie te informacje, które dostarcza monitoring GPS, mogą pomóc skonstruować i poprawić budżet przeznaczony na użytkowanie auta. Ważniejszym jednak powodem jest zabezpieczenie przed kradzieżą. W szczególności dotyczy to aut nowych, prosto z salonu, które na to są najbardziej narażone. Zaraz po kradzieży jest możliwa geolokalizacja GPS samochodów, co w wielu przypadkach pozwala odzyskać auto i z pewnością utrudnia pracę złodziejom. Dzięki czujnikom ruchu i rejestratorom głosu dochodzi do monitorowania osób. Wszystkie te funkcje monitoringu GPS, są dostępne w telefonie, wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację. Czujniki GPS są bardzo małe i nie ma większego problemu w ich montażu.

Kontrola paliwa

Firmy transportowe posiadające duże floty samochodów ciężarowych, nie są w stanie funkcjonować bez monitoringu GPS. Najważniejsza tutaj jest kontrola zużycia paliwa. Codziennie kilka lub kilkanaście tirów z danego przedsiębiorstwa wyrusza w trasę po całej Polsce, Europie lub na Wschód. Niezbędna jest tutaj wiedza, jaką trasą się poruszają, ile dziennie przejeżdżają kilometrów, ile postojów kierowcy robią. W każdej chwili jest możliwa lokalizacja gps pojazdów. Wszystko jest pod kontrolą.

Usługi firmy Navira pozwalają na kontrolę między innymi na lokalizację pojazdów:

Lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym

Prędkość pojazdu

Stan pracy silnika

Czas pracy kierowców

Pokonany dystans

Dokładne postoje pojazdu

n

Stan akumulatora

Kontrola paliwa

Korzyści płynące z systemów firmy Navira 

Kontrola pracy kierowców

Zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, pojazdu, ładunku na terenie całej Europy

Dokładne raporty o pracy pojazdów oraz ich lokalizacji

i

Wgląd jak pojazd jest użytkowany, czyli obroty silnika, prędkość

Wzrost wydajności pracownika

z

Alarm dźwiękowy dla kierowcy przy niepowołanym otwarciu zbiornika

Kontakt do firmy NaVira:

884 830 830 lub 570 055 255

biuro@navira.pl

Kontakt do firmy Danwoj:

ul.Staszica 39, 64-600 Oborniki

+48 61 63 93 706 lub +48 721 260 636

kom: +48 663 164 338

biuro@danwoj.pl

Napisz do nas

RODO:

4 + 14 =