Podział rynkowy Volvo Trucks i Renault Trucks 

Sześć lat temu dwie potężne struktury handlowe Volvo Trucks i Renault Trucks postanowiły połączyć siły. Czy był to dobry pomysł? Specjaliści niestety dopiero po fakcie doszli do wniosku, że takie rozwiązanie okaże się nietrafne. Ciężko stwierdzić jak wyglądały założenia współpracy tych marek, ponieważ ten projekt od początku nie miał szans na powodzenie.                   Za niemal 4 miesiące, w styczniu 2020 roku, Volvo Trucks i Renault Trucks, dokonają oficjalnego podziału na pojedyncze jednostki. Co ciekawe, same pojazdy w dalszym ciągu będą korzystać ze wspólnych rozwiązań, które podczas współpracy okazywały się trafione. Z tego co wiadomo, serwisowanie aut, również pozostaje w współpracy. Podział ma dotyczyć tak zwanych ‘’ organizacji rynkowych’’.

Jak to wygląda w praktyce ? 

Całkowicie rozdzielone organizacje rynkowe, co to znaczy ? Taki podział oznacza zajęcie osobnych przedsiębiorstw i proces ten ma zostać przeprowadzony na terenie całej Europy. Strategie rynkowe takie jak sprzedaż czy marketing również zostaną od siebie totalnie oddzielone. Zarówno Volvo jak i Renault, mają zamiar wrócić do korzeni aby odzyskać respekt sprzed kilku lat. Stratedzy robią co mogą aby opracować odpowiedni plan, promowania marek. Proces promocji zostanie przeprowadzony na terenie całej Europy, w tym między innymi w Polsce. Jak wyżej wspomnieliśmy, zmiany nie obejmą sieci serwisowej. Warsztaty Renault Trucks oraz Volvo Trucks,  w dalszym ciągu będą obsługiwać samochodu obu marek. Jest to wygodne rozwiązanie dla klientów więc posiadacze danych marek raczej nie odczują tych zmian na własnej skórze.
Z atrakcji dla fanów marek, mamy informacje, że nowe oferty mają być bardzo atrakcyjne dla klientów
 

Sprawdź nasze szkolenia ADR

W DANWOJ oferujemy szeroki wachlarz szkoleń i kursów ADR w bardzo przystępnych cenach.

Skontaktu się z nami

Pomożemy dobrać odpowiednie szkolenie i odpowiemy na wszystkie pytania.

ul.Staszica 39, 64-600 Oborniki

+48 61 63 93 706 lub +48 721 260 636

kom: +48 663 164 338

biuro@danwoj.pl

Administratorem danych osobowych jest :
P.H.U.  DANWOJ Wojciech Koralewski ul. Staszica 39, 64-600 Oborniki

Oświadczamy, iż dane Państwa firmy będą przetwarzane zgodnie z zawartą umową współpracy i tylko w określonym w tej umowie celu oraz z innymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą. Dane osobowe są przetwarzane na postawie art. 6 ust.1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r., w celu wykonania umowy. Administrator nie udostępnia danych ani nie przekazuje danych do państwa trzeciego / organizacji międzynarodowej. Dane będą przechowywane do czasu wygaśnięcia roszczeń wynikających 
z umowy. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane nie podlegają profilowaniu i udostępnianiu podmiotom trzecim.

Napisz do nas

RODO:

5 + 7 =